[Skaraev.at.ua ]
Главная » 2017 » Октябрь » 1 » Готуємось до контрольної роботи
16:27
Готуємось до контрольної роботи

1. На відстані 5 см дві частинки, що мають однакові за величиною за­ряди, притягаються в повітрі одна до одної з силою 20 мН. Визначи­ти заряди частинок.

  1. Заряд 0,1 мкКл знаходиться в електричному полі в точці з напру­женістю 5 Н/Кл. Яка сила діє на цей заряд?АЗ. Чи можуть під час тертя стичні тіла заряджатися зарядами тільки однакового знака?

Рівень III

В1.Дві однакові мідні кульки мали заряд -9,3-10-9 Кл і +1,3' 10 -9Кл. Кульки привели до зіткнення і розсунули на відстань 2,0 см. З якою силою вони взаємодіють? Яке число надлишкових електронів на кожній із них після зіткнення?

2.Напруженість поля між двома горизонтально розміщеними пласти­нами дорівнює 6-103 Н/Кл. В полі цих пластин зависла заряджена пилинка масою 3-10-8 г. Який заряд пилинки?

В3.  Поле створене двома паралельними пластинами, зарядженими рівними за величиною, але різноіменними зарядами (рис. 19)Напруженість поля в точці 1 дорівнює 5 Н/Кл. Яка напруженість поля в точках 2, 3, 4? Відповідь обгрунтувати?


 

Рівень IV

СІ. Маленьку кульку масою 300 мг, яка має заряд 3,0-10-7 Кл, підвісили па тоненькій шовковій нитці. На яку відстань знизу до неї треба піднести другу кульку із зарядом 50 нКл, щоб натяг нитки зменшився вдвічі?

2.У двох вершинах рівностороннього трикутника зі сторонами довжиною 10 см знаходяться точкові заряди +1,0-10-4 і -1,0-10-4 Кл. Визна­чити величину і напрям напруженості поля в третій вершині.

3.Дві маленькі кульки з однойменними зарядами підвісили на шовко­вих нитках завдовжки / в одній точці. Що станеться з кульками в умовах невагомості?

1.При переміщенні електричного заряду між точками з різницею потенціалів 80 В сили електричного поля здійснили роботу 4,0 Дж.Яка величина заряду?

2.Яку ємність має конденсатор, якщо під час його заряджання до

напруги 1,4 кВ він дістав заряд 28 нКл?

3.Що станеться з електроємністю плоского повітряного конденсатора,якщо між його пластинами вставити скло?

Рівень III

81. Електрон, рухаючись в електричному полі, збільшив свою швидкість від 1,0-107 м/с до 3,0-10 7м/с. Знайти різницю потенціалів між почат­ковою і кінцевою точками переміщення електрона

82. Плоский конденсатор складається з двох пластин, кожна з яких має площу 50 см2. Між пластинами є шар скли. Який найбіль- 
ший заряд можна нагромадити на цьому конденсаторі, якщо при напруженості поля
10 МВ/м у склі відбувається пробій?

3.Порівняти роботи, виконані полем під час переміщення заряду з точки А в точки В, С і Д (рис. 22).


 


 

Рівень IVСІ. Два провідники з однаковими зарядами мають потенціали 40 В і 60 В. Який буде потенціал цих провідників, якщо їх з'єднати дротиною?

С2. При відстані між обкладками конденсатора 1,0мм різниця потенціалів між ними дорівнює 100 В. Яка буде різниця потенціалів, якщо обкладки конденсатора розсунути до відстані 5,0 мм і внести між ними шар ебоніту з діелектричною проникливістю, що дорівнює З?

СЗ. Чи може потенціальна енергія заряду в електричному полі залишатись незмінною, якщо цей заряд переміщається

Бажаю успіхів!

 

Категория: 11 | Просмотров: 2768 | Добавил: skaraev | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]